Оригінальні інсталяції, елементи меблів, предмети інтер'єру, частини складного обладнання, котрі складаються з труб — подібні конструкції раніше було складно створювати. Проте зараз існують новітні технології, котрі дозволяють виготовляти складні форми з труб, з мінімальними витратами часу та грошей. Зокрема йдеться про лазерне різання та ЧПК гнуття труб. В цій статті детальніше розповімо про переваги цих технологій при обробці труб.

Як створюються складні форми з металевих труб?

Лазерне різання труб — створення виробів будь-якої форми

Створення отворів чи нарізання труб на рівні відрізки за допомогою лазера – найновіша технологія. Різання металевих труб відбувається за рахунок пропалювання поверхні точно сфокусованим лазерним променем високої потужності.

Серед основних переваг лазерного різання труб:

  • Висока точність та якість лінії різу. Оскільки на метал не здійснюється механічного впливу, він не деформується, на його поверхні не утворюється мікро тріщин та інших дефектів. Біля лінії різу можуть з'являтися дрібні рештки розплавленого металу, проте вони видуваються струменем повітря.
  • Універсальність — лазерним різанням можна обробляти труби з різних типів металу.
  • Можливість створювати форми будь-якої складності. З труб можна вирізати складні деталі, вирізати всередині отвори різної форми, складні контури та візерунки.
  • Можливість обробляти крихкі метали, навіть труби з дзеркальною поверхнею. Це можливо завдяки відсутності механічного влпиву на метал. Лінія різу утворюється виключно на місці нагріву металу.
  • Економність — після лазерного різання труб немає потреби в подальшій обробці деталей, їх шліфуванні. Відповідно знижується вартість технологічного процесу виготовлення деталей.

Лазерне різання дозволяє створювати великі тиражі з високим ступенем повторюваності деталей. Якщо ж вам потрібно виготовити прототип, декілька елементів, у компанії Gruar ви можете замовити тираж в будь-якій кількості. Лазерне різання може виконуватися на трубах будь-якої форми — круглих, квадратних, овальних.

Створення складних конструкцій з труб на верстаті ЧПК займає всього кілька секунд. Щоправда, до цього потрібно попередньо створити потрібну програму та завантажити її у верстат. Досвідчені оператори компанії Gruar розроблять проєкт відповідно до товщини, матеріалу труб та складності конструкції. Найсучасніше обладнання автоматизує майже всі процеси — оператору потрібно ввести на дисплеї дані про тип металу, далі верстат самостійно визначає силу впливу. Це дозволяє швидко та якісно створювати різноманітні деталі з труб.

Складні форми з металевих труб

Розрізняють дві технології згинання труб — бездорнова та дорнова. Перший спосіб полягає в тому, що труби намотують на згинальну голівку, паралельно заготовка підтримується заднім притиском. Завдяки ЧПК забезпечується висока точність технологічного процесу, до 0.1°, а також високий ступінь повторюваності. Ці особливості дозволяють використовувати технологію ЧПК згинання в різних галузях: металургійній, хімічній, суднобудівній, машинобудівній.

Також розрізняють бездорнове гнуття з бустером — це спосіб згинання, при якому труби намотуються на згинальну голівку з підтримкою заднім притиском, проштовхуванням бустера. Зусилля при цьому складає до 25т. Такий спосіб застосовують при виготовленні змійовиків, економайзерів, пароперегрівачів та інших труб, котрі будуть в майбутньому нагріватися. Бустер дозволяє виконувати згинання труб з радіусом 1D. При цьому овальність та тоншання стінки залишаються на рівні 5% та 10% відповідно. Це дозволяє використовувати метод у металургійній, суднобудівній, машинобудівній сферах.

Дорнове гнуття — принцип полягає в намотуванні труби на згинальну голівку зі вставленим всередину дорном. Такий спосіб дозволяє досягати найкращих показників якості з мінімальним радіусом згинання.

Консультанти компанії Gruar допоможуть обрати оптимальний спосіб (гнуття чи лазерне різання), за необхідності розроблять програму для лазерного різання чи згинання. Ви гарантовано отримаєте виріб із труб, котрий ідеально точно відповідає вашим уявленням та проєкту.