Метал є найміцнішим та найвитривалішим матеріалом, котрий використовується у всіх сферах нашого життя. З металу виготовляються елементи для автомобілів, лабораторного обладнання, техніки, а також декоративні та функціональні частини для меблів. Якщо підібрати оптимальний сплав металу та спосіб його обробки, можна створити оригінальні елементи декору для інтер'єру. Одним із найпопулярніших та найновіших способів обробки металу є лазерна різка, котра дозволяє створювати деталі складної форми, вирізати отвори з дуже високою точністю.

Загальні особливості процесу лазерної різки металів

В ході цього технологічного процесу на метал впливає тонко сфокусований промінь, котрий розрізає матеріал лише в точці контакту, не деформуючи сусідні ділянки.

Лазерна різка титану, алюмінію, латуні та нержавійки: вибір правильного матеріалу для вашого проєкту

Однією з ключових відмінностей лазерної різки є акуратні та точні різи. При обробці металевих листів на сучасному обладнанні виключена похибка, адже всі процеси повністю автоматизовані.

Лазерне різання дозволяє створювати складні візерунки, при цьому формувати максимально рівні краї, без окалини. Під час лазерного різання металів не спостерігається деформації металу, появи мікротріщин в місці зрізу на готовому виробі.

Серед інших важливих переваг лазерної різки відзначимо:

  • краї деталей не плавляться, на них немає окалини, шорсткості, відколів;
  • надалі деталі не потрібно додатково готувати — шліфувати, видаляти сліди різки;
  • повністю автоматизована робота обладнання знижує до нуля похибку через людський фактор;
  • ціна лазерної різки окупається високою швидкістю технологічного процесу та значним зниженням кількості відходів.

Особливості лазерного різання нержавіючої сталі, титану, алюмінію, латуні

Лазерна різка нержавіючої сталі ніяк не впливає на метал, не змінює фізичні характеристики сталі. Процедура може застосовуватися для будь-яких нержавіючих сплавів, незалежно від теплопровідності та щільності.

Технологія різання листової сталі поділяється на два етапи. На першому промінь пропалює метал, робить у ньому отвори потрібних розмірів. Далі ріжуча головка рухається в газовому струмені, розрізаючи лист. Використання газу при різанні нержавійки є обов'язковим, адже він видуває з листа залишки розплавленого металу.

Лазерна різка нержавіючої сталі відрізняється такими перевагами:

  • швидке розрізання листу металу;
  • можливість отримати деталі будь-якої форми;
  • повторюваність деталей у межах однієї партії.

Лазерна різка сталі дозволяє створювати деталі обладнання, декор для інтер'єру, частини меблів.

Відмінності лазерної різки титану

Це унікальний метал, котрий поєднує механічну міцність, малу вагу, біологічну інертність, стійкість до корозії. Саме тому титан використовується в медичній сфері, промисловості, сувенірній, рекламній галузях.

Порізка титанових деталей лазером дозволяє досягти високої точності в розкрої листів, дає чудову можливість створювати складні деталі без дефектів.

Для лазерного різання титану використовується потужний лазер, котрий пропалює метал, формуючи тонку лінію різу.

Лазерна різка титану, алюмінію, латуні та нержавійки

Лазерна різка капризних алюмінію та латуні

Алюміній викликає деякі труднощі під час різання, адже має високу теплопровідність. Також на його поверхні є оксидна плівка, температура плавлення якої в кілька разів перевищує характеристики самого металу. Для подолання цих перешкод використовується лазер високої потужності. Завдяки його використанню з алюмінію можливо вирізати деталі складної форми з високою точністю.

Латунь досить крихкий метал, тому механічні способи різання категорично не підходять для створення невеликих елементів, деталей з тонкими лініями. Для різання латуні використовується твердотілий лазер, котрий пропалює поверхню листа, утворюючи тонкі лінії з шерехуватою поверхнею. Після лазерного різання латунні заготовки потрібно лише трішки пошліфувати.

В компанії Gruar ви можете замовити лазерне різання будь-яких металів, створення одиничних деталей чи тисячного тиражу.