Створювати складні деталі з листового металу можна за різними методиками, проте найсучаснішою вважається обробка на згинальному пресі, оснащеному вертикальною згинальною балкою. Компанія Gruar пропонує послуги згинання листового металу, виготовлення деталей різного ступеня складності. Нижче пропонуємо розглянути детальніше процес згинання металу, нюанси технології.

Сучасні станки для згинання листового металу, оснащені числовим програмним керуванням, дозволяють згинати різні сплави: чорну сталь, нержавіючу сталь, латунь, мідь.

Особливості роботи зі згинальним пресом

Аби забезпечити точність кута, радіус у місці згину, точне потрапляння в розміри деталей, лист фіксується на матриці, встановлюється напроти упорів.

Як працює згинальний прес і метод згинання?

Точність кута згинання забезпечується за рахунок глибини проникнення пуансона в матрицю – останній втискує в неї заготовку. Радіус контролюється радіусом пуансона та відстанню між краями матриці.

При виготовленні деталей оператори враховують, що на такі параметри як глибина проникнення пуансона, відкриття матриці, зусилля, впливають механічні властивості металу, його товщина та глибина згину. Це особливо враховується, якщо властивості та товщина металу мають відхилення в межах однієї партії.

Щоби отримати потрібний кут та радіус згину, використовують декілька способів гнуття, в залежності від типу та товщини металу.

Для кращого розуміння особливостей роботи з листозгинальним пресом наводимо його основні компоненти:

  • гідравлічні циліндри, котрі кріпляться до бічних стійок;
  • нижня балка, оснащена столом та системою кріплення матриць;
  • верхня балка і система кріплень пуансонів, зафіксованих до штоків гідроциліндрів;
  • задні упори, котрі забезпечують точне базування деталі — вони встановлені з задньої сторони нижньої балки.

Штоки гідроциліндрів передають рух верхній балці, що рухається вертикально по осі Y, задаючи глибину проникнення пуансона в матрицю. Задні упори переміщаються по трьох осях: глибині, висоті та уздовж лінії згину.

Деякі моделі пресів можуть оснащуватися пристроєм для підтримки листа, для супроводу під час виконання роботи.

Розглянемо детальніше особливості технологічного процесу листозгинальних станків.

Особливості роботи з листозгинальними пресами

Параметри переміщення верхньої балки по заданій осі впливають на продуктивність робочого процесу. Точність позиціонування по осі — найважливіший параметр, адже він безпосередньо впливає на кут згину металу. Цей параметр контролюється шляхом установки оптичних лінійок на бічних стійках. Важливо забезпечити точність цього показника в межах 0,01 мм, адже навіть невеликі зміни в цій величині створюють похибку. Точність кута згину залежать від радіуса кута та товщини металу.

Контроль за переміщенням верхньої балки пов'язано з переміщенням штоків циліндрів. У такому сенсі на пресах з числовим програмним керуванням виділяють дві осі — Y1 і Y2. Важливе завдання операторів преса – забезпечити синхронізацію переміщень та позиціонування балки. При різниці позицій кут деталі по довжині згину буде різним.

Прес має ще дві можливості:

  • час затримки та утримання зусилля в нижній точці, що впливає на фіксацію кута;
  • компенсація розкриття бічних стійок під час положення зусилля.

Згинання металу на пресі

На виробництві компанії Gruar використовуються верстати, оснащені скобами з кінцевими вимикачами, необхідними для даної корекції.

Сталість кута згину забезпечує вісь V, відповідальна за систему компенсації прогину балок. Під час виконання зусилля верхньої балки верхня та нижня балки прогинаються до бічних сторін, що провокує появу різних кутів по лінії згину. Для оптимізації цього ефекту використовуються різні системи компенсації прогину.

На виробництві компанії Gruar використовується високоточне, потужне обладнання для згинання листового металу. Листозгинальні преси керуються кваліфікованими операторами, котрі досконало знають всі нюанси керування обладнання.