Лазерне різання металу може здатися трохи фантастичним — тонкий промінь легко розрізає метал, немов гарячий ніж масло. Проте ця технологія успішно працює вже 50 років, значно полегшуючи роботу у більшості сфер промисловості. В статті детально розкриємо принцип та особливості роботи технології лазерного різання металів.

Яким чином це працює?

Принцип лазерного різання металу ґрунтується на тому, що поверхня металу (лист, труба чи деталь іншої форми) піддається впливу потужного лазера, з визначеною довжиною хвилі. Такий спосіб різання металу можна назвати одним із точним, адже ширина лінії різу складає всього 0,1 мм. Лазерне різання дозволяє виготовляти вироби складних геометричних форм, вирізувати отвори в металі чи трубах.

Розкриваємо суть технології: як працює лазерне різання металу

 

Оскільки лазер нагріває метал лише в межах лінії різу, поруч не утворюється окалина, на краї деталі не налипають шматочки металу. Відтак, готові вироби відрізняються ідеальною точністю та рівністю, максимально точною відповідністю заданим розмірам.

Лазерна установка випускає дуже вузький промінь світла, в котрому накопичена величезна енергія, сфокусована в одній точці. Такої енергії достатньо, щоби зруйнувати метал в місці, куди потрапляє лазер. Температура в цій точці підвищується до понад 1000 градусів. Точна цифра залежить від типу металу, адже у сталі та латуні, наприклад, різна температура плавлення. Цю особливість обов'язково беруть до уваги в розрахунках, за якими обирається потужність та швидкість руху лазера.

При механічному впливі на метал на його поверхні виникає статична та динамічна напруга, тоді як при лазерному різанні вони відсутні. Оскільки промінь проходить поверхнею металу швидко, зайве не встигає розплавитися, тому на поверхні деталей немає оплавлених часточок. Важлива відмінність лазерного різання — разом із лазерним променем до місця різу подається потік газу, котрий видуває залишки розплавленого металу.

Практично весь процес різання металу автоматизовано. Координати задаються спеціальною програмою, котра керує лазерною установкою. Оператор лише завантажує в обладнання потрібну програму, встановлює лист чи трубу, натискає на кнопку старту. Далі всі процеси відбуваються в автоматичному режимі, що виключає ймовірність похибки.

Можливості технології лазерного різання металу

Лазерне обладнання може використовуватися для нарізання металів товщиною 15-20 мм. Проте найкращу якість роботи лазер показує при обробці заготовок товщиною 6 мм.

До ключових переваг лазерного різання можна віднести:

  • обробка крихких чи деформованих металів;
  • обробка твердих сплавів, вирізання з них деталей складної форми;
  • можливість з високою швидкістю нарізати тонкі листи металу;
  • вигідність використання технології при створенні невеликих партій заготовок;
  • за рахунок тонкої лінії різу значно зменшується кількість відходів металу;
  • відсутність етапів подальшої обробки деталей, оскільки немає потреби в шліфуванні, видаленні дефектів.

Лазерне різання може застосовуватися на таких різновидах металів: сталь (звичайна та нержавіюча), мідь, алюміній, латунь та навіть такий важкотопний метал, як титан.

Лазерне різання дозволяє створювати не лише фігурні лінії різу. За допомогою лазерного різання заготовкам можна надавати яскравого глянцевого блиску, фрезерувати деталі, робити в них пази чи різноманітні отвори.

Як працює лазерне різання металу

Поєднання високої швидкості обробки, відсутності похибок, можливості створювати деталі з ідеальною геометрією, робить лазерне різання передовою технологією з обробки металів.

В компанії Gruar використовуються сучасні лазерні станки, на котрих оператори з великим досвідом роботи створюють найскладніші елементи. В компанії ви можете замовити виготовлення елементів меблів, вироби з профільних труб, інтер'єрний декор, фігурні вивіски, логотипи, елементи сувенірної продукції чи обладнання.