Латунь має широкий попит при виготовленні декоративних елементів для прикрас, сувенірів, оформлення інтер'єру. До складу латуні входять мідь та цинк, що надають металу характерного, благородного золотавого відтінку. Проте через ці компоненти латунь має надмірну еластичність, тому різати її механічним способом доволі проблематично. Саме тому найкращим варіантом розкрою латунних листів чи криволінійних виробів є лазерне різання. Ця технологія гарантує абсолютну точність при різанні, що дозволяє створювати елементи складної форми, невеликі деталі. Досягти такого рівня точності та деталізації за допомогою механічного способу різання латуні неможливо, тому що деталі отримають деформації.

Золотий дотик: точне лазерне різання латуні

Характерні відмінності лазерного різання латуні

Латунний сплав відрізняється високою температурою плавлення, має велику теплопровідність, тому для його різання використовується лазер великої потужності.

Оскільки лазерний промінь впливає точково, це виключає деформації заготовок. Помірна швидкість обробки латуні забезпечує високу якість різання, а використання допоміжного газу – акуратне оформлення країв.

Різання латуні на лазерному верстаті відбувається в декілька етапів:

  • встановлення заготовки на робочому столі;
  • завантаження макета в комп'ютерну програму;
  • налаштування ключових параметрів — потужність, швидкість різання;
  • безпосередньо процес різання – промінь точково плавить та випаровує метал, формуючи зріз чи отвори;
  • охолодження виробу.

Різання латуні відбувається на невеликій швидкості — це пов'язано з властивостями сплаву. Завдяки підтриманню стабільної невеликої швидкості зменшується вірогідність деформацій та оплавлення країв.

Щоби додатково покращити якість лінії різу, додатково використовують струмінь газу. Його основні задачі — охолодити ділянку розрізу, видмухати дрібні розплавлені часточки латуні. Струмінь газу створює бар'єр від потрапляння кисню до металу, що перешкоджає окислення країв. Використання струменю газу дозволяє зберегти основні властивості метали, створити гладкі, акуратні лінії різу, для котрих не потрібна додаткова обробка.

Які типи верстатів використовуються для різання латуні?

В залежності від товщини листів металу, можуть застосовуватися різні установки:

  • лазер із використанням вуглецевого діоксиду — його використовують для обробки тонких та середньої товщини листів;
  • волокнистий лазер — різання відбувається з використанням оптоволокна, котре створює тонкий та рівний зріз;
  • твердотілий лазер — така установка розрізає латунь за рахунок діода і стрижня, котрий може виготовлятися з рубіна, граната чи неодимового скла.

В пристрої для лазерного різання, окрім самого лазера, передбачено джерело живлення, система комп'ютерного керування, контур — він регулює випромінювання в області різання. Високий рівень точності та відсутність помилок гарантує комп'ютерне керування, котре контролює всі параметри протягом виконання програми.

Чому варто обрати лазерне різання латуні:

  • високий рівень продуктивності, завдяки автоматизації робочого процесу;
  • заощадження матеріалів, завдяки невеликому діаметру променя та чіткому комп'ютерному контролю;
  • високий рівень точності зрізів, збереження властивостей металу;
  • можливість створення заготовок різної конфігурації;
  • повторюваність однотипних деталей в межах одного тиражу.

Точне лазерне різання латуні

В яких сферах актуальна технологія лазерного різання латуні?

Лазерне різання латуні в компанії Gruar дозволить створювати ексклюзивні елементи для сувенірної та рекламної продукції, інтер'єрного дизайну. Лазерне різання дозволить створити елементи для декорування меблів, настінні панно. Ефектний вигляд матиме нагородна продукція, виготовлена з латуні за допомогою методики лазерного різання.

За всіма питаннями стосовно замовлення послуг лазерного різання звертайтесь за контактними телефонами, вказаними на сайті Gruar.