Створити міцне та довговічне покриття на металевих поверхнях дозволяє порошкове фарбування. Головна відмінність технології в тому, що для порошкової фарби не потрібен розчинник і в'яжучий заповнювач, адже порошкова фарба має твердий агрегатний стан.

Як порошкове фарбування металу забезпечує високу якість і тривалу стійкість покриття?

Особливості та різновиди порошкового фарбування

Принцип порошкового фарбування доволі простий — на поверхню напилюються заряджені часточки фарби, котрі міцно налипають. Після цього відбувається етап обробки металу в печі при температурі 220 градусів. На цьому етапі порошкова фарба плавиться, утворюючи твердий шар, полімерне покриття.

Розрізняють фарбування термопластичне та термореактивне. Термопластичне покриття створюється без хімічних реакцій, лише під впливом плавлення полімерних часточок.

Полімерні термопластичні покриття використовують для створення стійких до хімікатів, витривалих до утворення корозії, покриттів. Термореактивне полімерне покриття створюється з використанням хімічних реакцій, котрі відбуваються при нагріванні.

Таке покриття має тривимірну будову, воно не плавке та не розчинне, адже незворотнє. Термореактивні фарби дозволяють створювати декоративні та функціональні різновиди покриттів.

У процесі фарбування на поверхню наноситься попередньо розігріта фарба, при цьому комбінуються процеси нагрівання і занурення у порошок.

У компанії Gruar якісне порошкове фарбування виконується на професійному обладнанні. Якісно виконане порошкове фарбування безпосередньо впливає довговічність виробу надалі.

Головною відмінністю порошкового фарбування вважається підвищена стійкість до фізичного та хімічного впливу. Порошкове фарбування ідеально підходить для об'єктів, котрі використовуються в місцях з високою прохідністю. Після повного висихання полімеризоване покриття набуває надзвичайної стійкості до механічних пошкоджень, подряпин, сильного тиску.

Порошкові фарби представлені в широкому асортименті кольорів, текстур та оздоблень — матові, глянсові, металеві, текстурні. Таке розмаїття дозволяє обрати покриття для різних об'єктів.

В порошкових фарбах не містяться легкі органічні сполуки, тому такі покриття не шкідливі для людини та довкілля. Окрім того, фарби можуть бути перероблені та використані повторно.

Порошкове фарбування металу

Отже, виокремимо базові особливості порошкового фарбування:

  • Оперативність — під час виконання порошкового фарбування зменшується кількість операцій, забезпечується швидкість полімеризації;
  • Порошкові фарби — це твердий продукт, у котрому немає розчинників, тож коефіцієнт використання сягає 95-98 %. Це можливо завдяки використанню системи рекуперації порошкової фарби, котра дозволяє повертати невикористані часточки фарби в технологічний процес.
  • Скорочення часу на фарбування відбувається за рахунок підвищення швидкості плівкоутворення із розплавів. Сушіння відбувається один раз, на відміну від багаторазової сушки з рідкими фарбами, це додатково скорочує час на фарбування.
  • Порошкове фарбування — майже безвідходне, оскільки невикористана фарба повертається до технологічного процесу.
  • Простота використання. Оскільки під час порошкового фарбування виключені складні операції, такі як контроль в’язкості, доведення в’язкості до потрібних параметрів, це додатково скорочує витрати часу.
  • Екологічна безпечність — порошкові фарби виключають токсичну небезпеку та небезпеку займання.

Оскільки полімеризується еластична пластмаса з дуже високим рівнем адгезії, створюється покриття, стійке до ударів, з високими антикорозійними властивостями. Також таке покриття відрізняється стійкістю до лужних розчинів, кислот та органічних розчинників.

Замовити порошкове фарбування деталей будь-якої форми та складності ви можете в компанії Gruar.