Створити тонке, але надійне покриття на металевих поверхнях, доволі важко, це скажуть навіть досвідчені маляри. Проте сучасні технології дозволяють значно спростити процес нанесення фарби, навіть на складні деталі, криволінійні деталі. Головна відмінність порошкового фарбування полягає в тому, що для цього процесу не потрібен розчинник та в’яжучий заповнювач. Така фарба знаходиться у твердому агрегатному стані.

Особливості технології порошкового фарбування

Суть цієї методики полягає у електростатичному напиленні заряджених часточок порошку на металеві обєкти. Після цього металеві деталі обробляються високою температурою, в діапазоні 180-220 градусів. В ході цього процесу порошкова фарба розплавляється та утворює дуже твердий шар — полімерне покриття.

Головні переваги порошкового фарбування

Розрізняють термопластичне та термореактивне полімерне покриття. При нанесенні термопластичної фарби передбачається створення міцного покриття без хімічних реакцій, лише за рахунок сплавлення окремих часточок фарби у процесі нагрівання. Полімерне покриття, утворене в ході такого процесу, зворотне. Термопластичне фарбування використовується, щоби створити покриття, стійке до корозії, тертя та інших пошкоджень. Таке покриття наноситься товстими шарами – 250 мкм та більше.

Термореактивні фарби використовують, щоби створити функціональне, декоративно-захисне покриття. Щоби отримати подібне покриття, найчастіше використовуються епоксидні склади. Такі фарби наносяться шарами 100-150 мкм на попередньо нагріту поверхню.

Ключові переваги порошкового фарбування:

  • висока стійкість до формування на металі корозії;
  • підвищення стійкості поверхні деталі до ударів;
  • створення естетичного покриття;
  • покриття захищає деталь від забруднень, ультрафіолетових променів;
  • порошкові фарби якісніші, мають нижчу ціну, порівняно з рідкими лакофарбовими матеріалами;
  • скорочення витрат — фарба, що не осіла, може повторно використовуватися;
  • покриття довговічне, стійке до різноманітних зовнішніх чинників;
  • процес максимально автоматизований, що значно прискорює фарбування;
  • у складі фарби немає небезпечних компонентів;
  • технологія фарбування безпечна;
  • фарба має мінімальний неприємний запах;
  • затвердіння покриття відбувається протягом пів години;
  • покриття захищає деталь від пошкоджень під час експлуатації та транспортування;
  • висока швидкість виконання — немає потреби чекати, поки фарба полімеризується та остаточно висохне.

Ще одна важлива перевага порошкового фарбування — зниження кількості відходів. Відтак можна легко уникнути перевитрати бюджету, адже замовник платить лише за результат, а не за надлишкові витрати фарби.

Особливості технології порошкового фарбування

На початковому етапі виріб потрібно підготувати — повністю видалити бруд, іржу, окалину, часточки попереднього покриття. Обов'язково потрібно знежирити поверхню, щоби забезпечити максимальне прилягання часточок фарби.

Порошкове фарбування

Фарба наноситься за допомогою пістолета-розпилювача, котрий допомагає наносити покриття рівномірно, без прогалин, занадто тонких ділянок.

Після нанесення порошкової фарби, потрібно створити необхідні умови для її полімеризації. Для цього деталь поміщається в спеціальну камеру, де витримується при температурі від 180 до 200 градусів. За 20 хвилин перебування у цій камері на поверхні деталі утворюється щільна плівка, котра надає естетичного вигляду та захищає від пошкоджень.

Технологія порошкового фарбування не складна, проте для її втілення в життя необхідне спеціальне обладнання. Компанія Gruar пропонує нанесення порошкової фарби за допомогою якісних пістолетів-розпилювачів. Подальша полімеризація фарби відбувається в печах, з повним дотриманням усіх правил технології.

Замовити нанесення порошкової фарби на будь-які металеві вироби ви можете за контактними телефонами, на сайті Gruar.