Щоби створити ідеально рівні конструкції з труб, круглої, квадратної форми чи профільних, важливо правильно підібрати спосіб їх різання. Спосіб та інструмент різання підбирається відповідно до металу, з якого виготовлена труба, а також вимог до об'єкта. Найчастіше для різання труб використовується різцеве, ланцюгове, роликове, орбітальне, гільйотинне обладнання. Для різання труб з міцної загартованої сталі краще застосовувати електричне пневматичне обладнання.

Способи та інструменти для різання профільних, круглих та квадратних труб

Особливості промислового труборізного обладнання

Потужні станки мають великий експлуатаційний ресурс, можуть різати труби діаметром понад 150 см. Труборізне промислове обладнання здатне відрізати труби будь-якої геометрії. Станина обладнання надійно фіксує трубу, щоби уникнути її деформації, найменшого зсування при сильних вібраціях.

Токарні верстати з ЧПК легко ріжуть труби зі сталі, чавуну, кольорові сплави. Такі верстати дозволяють точно відрізати металеву трубу, з точністю різу до сотих часточок міліметра.

Лазерне різання труб — висока точність та ідеально рівна лінія різу

Найновішою технологією різання металу та труб зокрема є лазерне різання. При обробці труб на лазерному обладнанні з ЧПК відсутня вібрація, забезпечується ідеальна точність. Саме тому на лазерному обладнанні створюються деталі з труб для медичного та військового обладнання, де не допускається навіть найдрібніша похибка.

На відміну від токарного, гільйотинного способу різання, лазерне обладнання не має прямого контакту з металом. Це виключає ймовірність деформації металу та готових деталей.

Лазер — це точно сфокусований промінь високої температури, котрий плавить метал у точно вказаному місці. На сусідніх ділянках не відбувається оплавлення, а окалина біля лінії різу видувається потужним струменем газової суміші. За рахунок цих особливостей технології краї готових деталей вдається зробити ідеально рівними, без дрібних дефектів.

Серед інших переваг лазерного різання труб варто відзначити:

  • можливість створення невеликих замовлень — лазерне обладнання може вирізати як гуртові партії, так і невеликі замовлення;
  • відсутність деформації на порізаних трубах;
  • зниження втрат металу, оскільки точність устаткування дозволяє вирізати деталі з мінімальними відступами;
  • ідеально рівна лінія різу виключає необхідність подальших етапів обробки металевих деталей;
  • можливість обробляти труби з м'яких сплавів;
  • на поверхні деталі не виникають мікротріщини;
  • при створенні великих партій зберігається висока повторюваність

Всі процеси відбуваються в автоматичному режимі, що виключає ймовірність людської похибки.

Лазерне різання дозволяє створювати невелику кількість деталей за доступною вартістю. Для лазерного станка не потрібні попередні відливки, створення шаблонів. Оператор просто завантажує проєкт майбутніх деталей, установлює труби і запускає станок. Всі подальші процеси відбуваються автоматично.

Якщо замовник хоче створити файл різання труб за власними кресленнями, співробітники компанії завжди допоможуть у цьому. Замовнику достатньо лише надати файл із векторним кресленням — на його основі буде розроблено програму для лазерного обладнання.

Лазерне різання профільних, круглих та квадратних труб

Принцип та ключові відмінності лазерного різання труб

На станках лазерного різання є функція попереднього різання — вона дозволяє спочатку очистити деталь від корозії, а лише потім переходити до нарізання деталей.

Технологія лазерного різання дозволяє створювати деталі з рівними чи фігурними краями, різати труби різної форми: круглої, овальної, плоскоовальної, а також профільні труби. Також можлива перфорація труби за попередньо вказаними розмірами.

На лазерному обладнанні можливо різати труби з такими параметрами:

  • довжина — 6 метрів;
  • діаметр труби — 200 мм;
  • товщина стінок — до 8 мм.

Замовити лазерне різання труб будь-якої форми, отримати відповідь на всі питання стосовно цієї технології, ви можете в компанії Gruar.